[Yardım]  BİRDEN ÇOK VERİ KAYDETME

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

BİRDEN ÇOK VERİ KAYDETME

İleti#1)  JOSSEF » 27 Kas 2020 21:04

Herkese merhaba arkadaşlar.
Kendime ufak bir ön muhasebe programı yapıyorum.
Takıldığım yer şu. Malum faturalar hep tek kalem gelmiyor. Ben sınırlı bilgimle her seferinde tek kalem girecek şekilde
kodları hallettim. Peki aynı anda 2 veya daha çok kalemli faturayı nasıl girip kaydedebilirim. Ben bunu bulamadım.

Yardımlarınızla çözeceğim eminim ama en kötü ihtimalle bir tane arama kutusu yapacağım fatura numarasını girdiğimde yandaki onay
kutuculuğuna tıklayıp o fatura numaralasının sahibi olan firmanın değişmeyen bilgilerini userforma çağıracağım böylece her seferinde
sadece faturada satın alınan kalemleri gireceğim.

[url]https://dosya.co/0rdavok2aeek/ÇALIŞMA_1.xlsm.html[/url]
Kullanıcı avatarı
JOSSEF
Yeni Başlamış

Meslek: ESNAF

Bulunduğunuz İl / Semt: İZMİR

Cevap: BİRDEN ÇOK VERİ KAYDETME

İleti#2)  okutkan » 28 Kas 2020 10:07

Daha önce açtığınız barkod ile ilgili konudaki soruyu sorup daha sonrasında ilginizi kaybettiniz sanırım. Bu şekilde soru sorup, yardımcı olan insanların vaktini alıp peşini bırakacaksanız ayıptır.
Excel VBA konusunda profesyonel değilim. Excel VBA öğrenmeye çalışıyorum.
Sorulara cevap vermek için araştırıyorum; araştırdıkça daha fazlasını öğreniyorum.
Kullanıcı avatarı
okutkan
Siteye Alışmış

Meslek: pol. mem.

Bulunduğunuz İl / Semt: DENİZLİ

Cevap: Cevap: BİRDEN ÇOK VERİ KAYDETME

İleti#3)  JOSSEF » 28 Kas 2020 22:03

okutkan yazdı:Daha önce açtığınız barkod ile ilgili konudaki soruyu sorup daha sonrasında ilginizi kaybettiniz sanırım. Bu şekilde soru sorup, yardımcı olan insanların vaktini alıp peşini bırakacaksanız ayıptır.

ESTAFURULLAH. lütfen asla öyle bir şey yapmam, hala onla ilgili çalışıyorum. Sorduğum soruda bu projenin bir adımı. EMEĞİNİZE SONSUZ SAYGIM VAR. Tüm kalbimle yanlış anlaşıldığım için öZÜR DİLERİM.
Kullanıcı avatarı
JOSSEF
Yeni Başlamış

Cevap: BİRDEN ÇOK VERİ KAYDETME

İleti#4)  okutkan » 28 Kas 2020 23:32

Projenizde takıldığınız iki konunun da çözümünü paylaşmıştım, kontrol ettiniz mi bilmiyorum. Userform a barkod ve fotoğraf görüntüleme, yazdır sayfanızdaki bölüme barkod yazdırma sorunu kalmamıştı son paylaştığım dosyada.
Excel VBA konusunda profesyonel değilim. Excel VBA öğrenmeye çalışıyorum.
Sorulara cevap vermek için araştırıyorum; araştırdıkça daha fazlasını öğreniyorum.
Kullanıcı avatarı
okutkan
Siteye Alışmış

Meslek: pol. mem.

Bulunduğunuz İl / Semt: DENİZLİ

REKLAM
Excel Logo XML Oluşturucu
Logo Object Designer ile Uyarlama

Cevap: Cevap: BİRDEN ÇOK VERİ KAYDETME

İleti#5)  JOSSEF » 29 Kas 2020 04:20

okutkan yazdı:Projenizde takıldığınız iki konunun da çözümünü paylaşmıştım, kontrol ettiniz mi bilmiyorum. Userform a barkod ve fotoğraf görüntüleme, yazdır sayfanızdaki bölüme barkod yazdırma sorunu kalmamıştı son paylaştığım dosyada.

GAYET GÜZEL ÇALIŞIYOR. TEŞEKKÜR EDERİM.
Kullanıcı avatarı
JOSSEF
Yeni Başlamış

Forum Genel Makro Soruları

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: NECDET KURT, y_tekeli ve 2 misafir

Bumerang - Yazarkafe